Logowanie do STREFY KLIENTA    
E-mail:
Hasło: zapomniałeś hasła ?
Kod zabezpieczający
Przepisz kod:

x

Portale STREFA KLIENTA Kontakt Firma Zarząd Oferta Domeny Targi Blog Partnerzy System rezerwacji

Blog

Świeradów-Zdrój, uzdrowisko na Dolnym Śląsku

Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich, blisko Jeleniej Góry. Miasto położone jest na wysokości 450-710 m n.p.m. w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy.

Historia miasta sięga roku 1524, była to pierwsza wzmianka o Świeradowie, które wówczas nazywało się Fegebeutel. O odkrytych wodach mineralnych po raz pierwszy możemy przeczytać w książce berlińskiego lekarza Leonarda Thurneyssera z 1572 roku, ale dopiero ponad 150 lat później zostały poddane badaniom i uznano je za lecznicze. To przyczyniło się do budowy Domu Zdrojowego w 1899 roku w otaczającym go Parku Zdrojowym.

Obiekty uzdrowiskowe znajdujące się w Świeradowie to Dom Zdrojowy, Wacław, Słoneczko, Willa Gracja, Centrum Reumatologii i Rehabilitacji Goplana oraz Zespół Szpitali Dziecięcych w Czerniawie-Zdroju. O nieprzeciętności tego miejsca stanowi unikalny, podgórski klimat i zasoby naturalnych surowców leczniczych, są to między innymi wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny, które umożliwiają leczenie chorób reumatycznych i narządów ruchu, ale też przyciągają turystów i kuracjuszy już od XVII wieku.

Świeradów-Zdrój jest standardową miejscowością turystyczną, cieszy się największą popularnością wśród kuracjuszy i narciarzy. Dla miłośników sportów zimowych działa na północnym zboczu Stogu Izerskiego Ośrodek Ski & Sun Świeradów-Zdrój z koleją gondolowa „Stóg Izerski” o długości 2171 m i trasą narciarską/downhillową o długości 2500 m. W Świeradów-Zdrój rozpoczynają się również liczne szlaki turystyczne, które ciągną się przez całe Sudety - Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, ale można też wyruszyć w stronę Szklarskiej Poręby i Karkonoszy oraz Karłowa i Gór Stołowych.

Wyjątkowość tego miasta to przede wszystkim uzdrowisko, unikatowy klimat, liczne szlaki turystyczne, wody lecznicze. Jeśli szukasz magicznego miejsca to Świeradów-Zdrój jest właśnie dla Ciebie. 

Sandra Giera

2020-03-20 13:43:59

Kategoria: Turystyka
Tagi: Świeradów-Zdrój Sudety Dom Zdrojowy uzdrowisko Góry Izerskie
Wyświetleń: 21
©
2013-2020 PolskiePortale.pl
Projekt: 2013 Vicoli
PolskiePortale.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK