Logowanie do STREFY KLIENTA    
E-mail:
Hasło: zapomniałeś hasła ?
Kod zabezpieczający
Przepisz kod:

x

Portale STREFA KLIENTA Kontakt Firma Zarząd Oferta Domeny Targi Blog Partnerzy System rezerwacji

Blog

Kielce - miasto leżące w Górach Świętokrzyskich

Kielce znajdują się w województwie Świętokrzyskim, w Górach Świętokrzyskich. W obrębie miasta są 2 pasma górskie: Dymińskie i Kadzielańskie.

Przez miasto przepływa rzeka Silnica, która jest dopływem Bobrzy. W Kielcach znajdują się liczne rezerwaty przyrody (ożywionej i nieożywionej) takich jak Karczówka, Kadzielnia, Ślichowice, Wietrzniak lub Biesak-Białogon

Kielce są początkiem licznych szlaków turystycznych, w tym: czarnego szlaku rowerowego do Cedzyny, czerwonego szlaku miejskiego, zielonego szlaku spacerowego Kielce Słowik-rezerwat Biesak-Białogon, czerwonej ścieżki rowerowej na Stadion Leśny, czerwonej ścieżki na Telegraf, niebieskiej ścieżki rowerowej na Stadion Leśny oraz żółtego szlaku spacerowego.

W Kielcach nie brakuje zabytków, warto wspomnieć o Pałacu Biskupów Krakowskich, układzie urbanistyczno-krajobrazowymkościele pw. Świętej Trójcy, Bazylice Katedralnej, kaplicy ogrójcowej, dzwonnicy z XVII wieku, cerkwi prawosławnej, synagodze, cmentarzach Starym i żydowskim, kaplicy szpitalnej, rezerwacie geologiczno-przyrodniczym, parku miejskimpałacyku na ulicy Jana Pawła, młynie przy ulicy Krakowskiej czy tez o Kościele Świętego Krzyża.

Warto odwiedzić Kielce nie tylko ze względu na zabytki jakie się tam znajdują, ale i na sam fakt, iż Kielce to centrum kulturalne regionu. Odbywa się tutaj bardzo dużo koncertów i licznych wydarzeń kulturalnych takich jak: Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej "Kielce", festiwal muzyki jazzowej "Memorial to Miles", festiwal muzyki elektronicznej "Firmament", Międzynarodowy Festiwal Muzyki Oragnowej i Sakralnej "Anima Mundi", festiwal muzyki i sztuki alternatywnej "Hasarapasa", Świętokrzyskie Dni Muzyki, OFF Fashion, Kielecki Festiwal Tańca, Sabat Czarownic, Plebiscyt publiczności "O Dziką Różę" czy NURT. W mieście jest też wiele ośrodków kultury, muzeów, rozgłośni radiowych, znajdują się także prasa lokalna i lokalne stacje telewizyjne.

Zapraszamy w podróż do Kielc!

Roksana Oertzen

2020-10-02 14:40:13

Kategoria: Turystyka
Tagi: góry świętokrzyskie Kielce rezerwaty przyrody Pałac Biskupów Krakowskich Bazylika Katedralna
Wyświetleń: 17
©
2013-2020 PolskiePortale.pl
Projekt: 2013 Vicoli
PolskiePortale.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK